Remont łazienki

Remont łazienki – realizacja

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego bardzo ważne jest jej odpowiednie przystosowanie do indywidualnych potrzeb. Tutaj liczy się nie tylko ładny, zgodny z najnowszymi trendami wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Remont łazienki obejmuje najczęściej kilka niezbędnych etapów. Na początku należy zadbać o całkowity projekt. Do którego jesteśmy w stanie zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania od strony praktycznej i wizualnej, a przemawia za tym cztery dekady doświadczenia. Projekt powinien obejmować wszystkie najważniejsze elementy, takie jak rozplanowanie oświetlenia, sprzętów. Można także wdrożyć rozwiązania, które przyczynią się do optycznego powiększenia pomieszczenia. Dalsze etapy przebudowy i remont łazienki obejmować mogą skucie glazury, zamontowanie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także oprawy oświetleniowej i elektryki. Następnie należy zatroszczyć się o montaż wszelkich sanitariów, takich jak umywalka, sedes, wanna i inne. Ostatnim etapem są prace wykończeniowe w obrębie ścian i podłóg, czyli kładzenie płytek, fugowanie, silikonowanie i uszczelnianie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zachęcamy do zapoznania z poniższą treścią. Jeśli planujesz natomiast nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami poprzez ”kontakt”. 

Łazienka i jej rola

Łazienka powinna wyróżniać się maksymalnym poziomem praktyczności. Z tego względu wykonując remont łazienki lub wykończenie należy podejść w sposób kompleksowy – to tym ważniejsze z uwagi na specyfikę wnętrza. Mamy tego świadomość, dlatego nasze usługi remontu łazienki w Warszawieobejmują zarówno prace budowalne, jak i fachowe doradztwo w zakresie wyboru optymalnego sposobu realizacji. Uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i zapoznajemy się z Twoją koncepcją, a następnie opracujemy odpowiedni plan działania bądź proponujemy podobne, lecz bardziej funkcjonalne rozwiązania.

Remont łazienki koszt 

Na początku warto zastanowić się nad tym ile jesteś skłonny wydać na jakąkolwiek większą renowację. Jest to ściśle związane z tym na co możemy sobie pozwolić. Można również bazować na proporcji procentowej, wyliczając koszt na podstawie remontu innych pomieszczeń w naszym domu. Poza tym, koszt ogólny jest ściśle związany z tym na jaki sprzęt planujemy sobie pozwolić. Niezależnie zatem od tego czy jest to remont łazienki, kuchni czy sypialni – szczegółową wycenę można poznać dopiero po zapoznaniu z wymaganiami klienta.

Ile trwa remont łazienki?

Nie każdy remont łazienki jest taki sam, a czas jego wykonania zależy od wielu czynników. Na samym wstępie można wymienić takie jak powierzchnia łazienki oraz zakres prac jaki należy w niej wykonać. Należy wziąć pod uwagę również wszelkie zdarzenia niechciane w trakcie remontu czy też potrzebę uzyskania jakichkolwiek pozwoleń. Są pojedyncze przypadki w których będzie potrzebne pozyskanie pozwolenia na wykonanie określonych prac remontowych. Niestety, ale w takim momencie bardzo dużo zależy od tego jak sprawnie poradzi sobie urząd. Jeżeli trwa to zbyt długo, nie należy tylko i wyłącznie czekać, niekiedy warto pogonić nieco urząd. Ważnym czynnikiem jest również lokalizacja, ponieważ terminy na remont łazienki w Warszawie są często rezerwowane kilka miesięcy do przodu.

Właściwy montaż urządzeń

Łazienka to pomieszczenie najbardziej podatne na zły montaż urządzeń, nieodpowiednio założone instalacje kanalizacyjne i wodne mogą przeciekać, co skutkuje problemami związanymi bezpośrednio z wyciekaniem wody co może mieć tragiczne skutki, dla nas lub sąsiadów. Kolejny aspekt to metraż, czym większa jest powierzchnia użytkowa pomieszczenia – tym dłużej będzie trwał remont łazienki. W takiej sytuacji dobrze jest mieć dobrą ekipę remontową, która dokładnie wyliczy ile materiałów budowlanych potrzeba, aby nie było tego typu niemiłych niespodzianek. Należy pamiętać, że koszt materiałów w większych miastach (np. w stolicy) jest znacznie wyższy, dlatego też decydując się na remont łazienki w Warszawie nie należy kupować ich na zapas. Dobrze jest skorzystać z firmy, która od ręki załatwi kwestie związane z przewodami elektrycznymi. Najtrudniejszy etap prac to zdecydowanie wymiana instalacji elektrycznej, ale również i grzewczej. To one generują wiele razy czas pracy. Dlatego też pokazuje to, jak ważny jest odpowiednio przygotowany plan.

Sytuacje niechciane

Wykonując remont łazienki należy wziąć pod uwagę również sytuacje niechciane, wiele razy byliśmy zaskoczeni tym co może skrywać pod sobą pokrywa podłogi! Niektóre firmy starają się jak najwięcej zaoszczędzić, szczególnie wtedy, gdy działają na dużym, lokalnym rynku z wysoką konkurencją (np. w Warszawie). Szukając oszczędności na materiałach często korzystają z nietypowych, a zarazem niekoniecznie dobrych rozwiązań. Dlatego też zanim zdecydujesz się na firmę, która ma zrealizować remont łazienki, dokładnie sprawdź jej recenzję. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak oceniana jest nasza firma na rynku lokalnym, zapoznaj się z naszymi recenzjami na Oferteo.

Remont łazienki w Warszawie tylko z Aaabadom

Jeżeli po zapoznaniu się z naszym artykułem stwierdziłeś, że chciałbyś nawiązać z nami współpracę bądź doradzić się w kilku kwestiach – zachęcamy do kontaktu! Można zrobić to poprzez wysłanie wiadomości lub zadzwonienie. Co prawda świadczymy usługę remontu łazienki w Warszawie, aczkolwiek jeżeli jesteś z jakiejkolwiek innej miejscowości i potrzebujesz doradztwa, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, bądź mailowo. Jeżeli nie przekonała Cię nasza oferta, dowiedz się co myślą o nas inni!

O czym warto pamiętać zanim zaczniesz remont łazienki?

Zaczynając remont łazienki, należy wybrać projekt, który będzie odpowiednio pasował do Twojej wizji. Istnieje ogromna ilość metod podejścia do tego typu remontów, od przemalowywania, aż do kompletnego remontu całego pomieszczenia. Oto kilka szczegółów, które koniecznie musisz ustalić zanim zaczniesz remont łazienki: 

Kolorystyka

Interesuje Cię kolorystyka klasyczna, a może chciałbyś uzyskać coś w stylu wiejskiego domku? A może zależy Ci na czystym, nowoczesnym designie, który będzie pasował do reszty wystroju Twojego domu? Zacznij od znalezienia zdjęć, które zainspirują Cię, aby upewnić się, że to co chcesz zlecić jest szczytem Twoich marzeń.

Nowe instalacje

Planujesz prysznic lub wannę? Instalujesz nowy zlew? Zaplanowałeś jedynie mały remont łazienki bez konieczności wymiany osprzętu, aby zaoszczędzić budżet? Odpowiedz sobie na te pytanie zanim zaczniemy.

Miejsce do przechowywania

Dobrze zaplanuj miejsce na ręczniki i przybory toaletowe, aby nie zabrakło na nie miejsca po przebudowie. Jeżeli planujesz usunięcie szafy, upewnij się, że masz półki lub szafki, aby nadrobić utracone miejsce do przechowywania rzeczy w łazience. 

Wybór kranu

Bateria zlewozmywakowa - lub w niektórych przypadkach bateria wannowa - jest najbardziej widocznym sprzętem w wielu łazienkach, więc zacznij od jej wybrania, a następnie dopasuj zestaw prysznicowy wieszaki na ręczniki i pozostały sprzęt do stylu i wykończenia łazienki.

Wybór toalety

Nie kupowałeś toalety w ostatnich latach? Czeka Cię niespodzianka. Podgrzewane i oświetlone diodami LED siedzenia, wbudowana funkcjonalność bidetu, funkcje oszczędzania wody i samooczyszczania to tylko niektóre z zaawansowanych technologicznie opcji, które musisz ocenić. Najważniejsze jest jednak bezproblemowe spłukiwanie. Wejdź na map-testing.com, aby sprawdzić, czy każda toaleta jest w stanie wykonać zadanie za jednym naciśnięciem uchwytu. Szukaj toalet z wynikiem testu Maximum Performance (MaP) równym 500 lub wyższym; ta grupa obejmuje wiele toalet z certyfikatem WaterSense, które są modelami o wysokiej wydajności. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie modele są dostępne w Polsce.

Oświetlenie

Decydując się na remont łazienki z pewnością trzeba skupić się na oświetleniu. Lampy sufitowe wpuszczane lub montowane na powierzchni mają kluczowe znaczenie dla ogólnego oświetlenia pomieszczenia, ale nie sprzyjają autorefleksji. Oświetlenie zadaniowe po obu stronach lustra nad zlewem jest idealne. Oprawy powinny być umieszczone na poziomie oczu (około 66 cali) i idealnie oddalone od 36 do 40 cali. Jeśli nie ma miejsca na boczne kinkiety, zainstaluj długą oprawę na ścianie nad lustrem.

Wybierz nieśliskie powierzchnie

Niektóre płytki stwarzają poważne ryzyko poślizgnięcia, gdy się zamoczą. Aby podłoga w łazience nie była niebezpiecznie śliska dla osób wychodzących z wanny lub prysznica, wybierz płytki o fakturowanej powierzchni, matowym wykończeniu lub glazurach zawierających piasek. Inna opcja: małe płytki z dużą ilością fug mogą zwiększyć przyczepność podłogi.